Wellbeing Eğitmenleri
Ayurvedik Yaşam & Wellbeing Danışmanı

Wellbeing Danışmanı Ebru Şinik Kimdir? Chopra Center Perfect Health Instructor | Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı

Bütünsel Sağlığın dünyadaki tartışmasız en tanınmış ve en güçlü liderlerinden, şifa sisteminde Kuantum İyileşme metodu ile 27 yıl önce Beden-Zihin Tıbbında bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencilerinden olan Ebru Şinik, A.B.D. California’da bulunan "Chopra Center University" eğitmenlerindendir.

Ülkemizin ilk ve tek Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı olan Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu ve lider danışmanıdır. Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını, "Hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir.

  Meditasyon      Ayurveda      Nefes


Halen A.B.D.’de Ayurveda Tıb’bı okuyan Şinik, kurumsal dünyada 17 yıl boyunca üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da bulunduğu farklı sektörlerde çalışırken yaşadığı anksiyete ve depresyon neticesinde Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanışarak, bu doğrultudaki bilgileri uygulamaya başlamış ve yaşadığı hızlı olumlu etkilerle Bütünsel Sağlık alanında uzmanlaşmayı seçmiştir.

Mind-Body Medicine (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreterek, ülkemiz wellbeing sektöründeki ciddi bir boşluğu doldurmuş olan Şinik, Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.

Şinik, İyi Ol, Mutlu Ol ve Daha İyi Yaşamak İçin sloganları çerçevesinde Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.

Chopra Center Üniversitesi Eğitmen Listesine ve Ayurvedik Yaşam & Wellbeing Danışmanı N.Ebru Şinik Uzmanlık Alanları hakkında detaylı bilgiye   buradan   ulaşabilirsiniz.

Kalp Yogası

Doktor Neslihan İskit Kimdir? Memorial Hastanesi - Doktor ve Yoga Terapisti

2003 yılında yoga çalışmalarına başlamış olan Dr. Neslihan İskit, yoganın kendisinde yaptığı değişiklikleri diğer insanlarla paylaşmak için yoga terapi alanında eğitimler almıştır.

Prof. Dr. Bingür Sönmez ile kalp hastaları için hazırladıkları "Kalp Yogası Programı" ve "Kalp Arıtma Programı" büyük bir ilgi ile karşılanmış olup, bu konuda farklı proje çalışmaları sürmektedir. Hastaların çalışmalara verdiği cevaplar uluslararası kongrelerde tebliğ edilmekte ve büyük takdir toplamaktadır.

Dr. Neslihan İskit, yoga eğitmenliği sertifikasını Hindistan Vivekananda Üniversitesi’nden almıştır.

Üniversitede her yıl düzenlenen kongrelere katılmakta ve yıl içinde yaptığı çalışmaları dünyanın çeşitli ülkerinden gelen diğer tamamlayıcı tıp uzmanları ile paylaşmaktadır.


Kalp Yogası ve Kanserli hastalarla Yoga sertifikasını Nischala Joy Devi’nin uluslararası eğitim verdiği Kripalu Merkezinden alan İskit, aynı merkezde Yin Yoga ve Yoga Anatomisi eğitimini Paul Grilley’den; 2007 yılında depresyon ve anksiyete’nin yoga ile tedavisi eğitimini Life Force Yoga Healing Enstitüsü’nden;, bel ve boyun yogası, anksiyete ve depresyon da yoga ile uyku bozuklukları eğitimini Gary Kraftsow’dan; stresin yoga ile tedavisi ve hamilelik yogası eğitimlerini Yoga Journal tarafından hazırlanan bir seminer programına katılarak almıştır.

Dr. Neslihan İskit, yoga terapi ile ilgili çalışmalarını Memorial Hastanesi’nde sürdürmektedir.

İskit’in T.İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanan "99 sayfada Hamilelik ve Çocuk Yogası" ile Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Dr. Selim Tansal ile birlikte hazırladıkları Turkuaz Kitap tarafından yayınlanan "Kalp Yogası" ve 2008 yılı haziran ayında çıkan "Stres Yogası" isimli 3 kitabı mevcuttur. Ayrıca "Kalp Yogası", "Çocuk Yogası" , "Hamilelik Yogası", "Stressiz bir yaşam için Yoga" ve "Bel ve Boyun Ağrıları için Yoga" adlı 5 eğitim DVD’si bulunmaktadır.

Zen & Yoga

Prof. Claire Diab Kimdir? Seton Hall University – Asya İlimleri Profesörü

Chopra Center’da 20 yıldır "Yoga Programları Direktörü" olan Claire Diab, Seton Hall Üniversitesi’nde "Asya İlimleri" dalında profesör olarak da görev yapmakta ve aynı zamanda 25 yıldır Amerikan Yoga Academy kurucusu olarak New Jersey’deki okulunda yoga eğitmenleri, meditasyon, beslenme, sağlık ve zindelik konularında uzmanlar yetiştirmektedir.

Seton Hall Üniversitesi’ndeki en popüler ders olan "Zen ve Yoga: Yaşama Sanatı" dersini yürüten Diab, New York City itfaiyecilerine fitness ve zindelik dersleri vermenin yanısıra, itfaiyecilerin dünyadaki en büyük web platformu olan Firelife.com için yoga, sağlık ve zindelik konularında aylık yazılar yazıyor.

Diab, 2012 yılında Amerika’daki Ulusal Profesyonel Kadınlar Derneğinin "Yılın Yönetici ve Profesyonel Kadını" ödülüne layık görüldü.

Yoga el kitapları, sağlık ve zindelik kılavuzları yazan Claire Diab’ın 7 yoga DVD’si bulunuyor.


Claire Diab, günümüz yoga uygulayıcısı için "Çağdaş Yoga" adını verdiği özgün bir tarz geliştirdi. Bu yoga tarzı, sadece tecrübeli yoga uygulayıcıları tarafından değil, aynı zamanda yogaya yeni başlayanlar tarafından da rahatlıkla uygulanabiliyor. Diab özellikle de bedensel/zihinsel sağlık ve zindelik tekniklerini eğlenceli ve herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir hale getirmedeki başarısıyla ün kazanmıştır. Etkileyici kişiliği, eğlenceli üslubu, sağlık ve zindelik konusundaki engin tecrübesi bütün dünyada yüzbinlerce kişiye ulaşmasını sağladı.

Diab, Dunn & Bradstreet, Honeywell, AT&T, MSNBC, CNBC, Exxon gibi birçok şirkete kurumsal eğitimler vermektedir. Yoga, meditasyon, zihinsel/bedensel tıp ve ayurveda tekniklerini öğretmedeki özel yeteneğiyle, daha sağlıklı ve daha huzurlu bir yaşam sürmeleri konusunda insanlara yardımcı oluyor.

Ayurveda

Vedic Master Davidji Kimdir? Vedik Master, Meditasyon Uzmanı, Amazon #1 Bestseller Stres Yönetimi Yazarı

Davidji profesyonel hayatta geçirdiği 20 yıllık New York borsası ve para piyasaları sonrası uzun bir süre Chopra Center’da Dr. Deepak Chopra ve Dr. David Simon tarafından aldığı özel eğitimler neticesinde Chopra Center ana eğitmenlerinden biri olmuş ve daha sonra Chopra Center Üniversitesi’nin ilk dekanı pozisyonunda hizmet vermiştir.

Chopra Center Üniversitesi’nde 200,000 den fazla kişiye eğitim vermiş ve yaklaşık 1000 Meditasyon Eğitmeni yetiştirmiştir.

Dünyayı dolaşarak meditasyon, farkındalık, bilinçli seçim yapma, kadim bilgilerin günümüz dünyasına entegrasyonu vb. gibi konularda eğitimler vermek üzere Chopra Center’daki görevinden ayrıldıktan sonra, Amazon.com da "En İyi Satan Kitaplar" listesine giren "Meditasyonun Sırları" (Secrets of Meditation) ve "Gerçek Dünyada Kişisel Güçlenme, Kalıcı Memnuniyet ve Zihnin Huzuru" ( Destressifying) isimli iki kitap yazmış olan Davidji, uluslararası ünü olan bir stres yönetimi uzmanı olarak iTunes, Amazon Music, HayHouse.com, Google Play, Spotify, Pandora, SoundCloud ve davidji.com’da yayında olan 500 farklı "Rehberli Meditasyon" kaydı bulunmaktadır.

Davidji çalışmalarına Calirfornia merkezli olarak devam etmekte olup, özellikle yüksek stres altında olan iş dünyası liderleri ve politikacılar, askeri personel, özel kuvvetler, Amerikan Polis Teşkilatı gibi kurumlar ve özel şirketlerde stres yönetimi, çözüm üretme ve farkındalık eğitimleri vermektedir.