Meditasyon Yapmayı Öğrenin | Yükselen Çağ
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Ebru Şinik ile Meditasyon
Ayurvedik Yaşam Eğitmeni Ebru Şinik ile Meditasyon Yapmayı Öğreniyoruz

Chopra Center Üniversitesi, Meditasyon & Ayurveda Fakülteleri, Ülkemizdeki Tek Eğitmeni Ebru Şinik Liderliğinde Daha İyi Daha Mutlu Bir Yaşama Adım Atıyoruz.

Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi tarafından "Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi" amaçlı düzenlenen Meditasyon Seminerleri, Chopra Center Üniversitesi, Ayurveda ve Meditasyon Fakülteleri eğitmenlerinden Ebru Şinik liderliğinde gerçekleştirilmektedir.
Primordiyal Sesler Meditasyonu Seminerleri, en fazla 15 katılımcı ile rahat bir sınıf düzeninde, entellektüel öğrenme ile uygulamalı deneyimin dengeli bir şekilde paylaştırıldığı bir müfredat programından oluşmaktadır.
Eğitim programı içerisinde özetle meditasyonun temel ilkeleri ile uygulamaya yönelik yönleri ve düzenli meditasyon yapan insanların yaşadığı Yüksek Bilinç Seviyeleri ile çok güçlü dört farklı evrensel mantra tesliminin yapıldığı bir müfredat programı işlenmekte ve topluca Grup Meditasyonu uygulaması yapılmaktadır.
Yukselen Cag Meditasyon Seminerleri
Primordiyal Sesler Meditasyonu

Meditasyon entellektüel bir uygulama olmadığı halde, zihnimizin bu tekniği ve etkilerini ayrıntısı ile bilimsel açıdan anlaması ve ikna olması pratiğin sürdürülebilirliği açısından son derece önemlidir.

Görsel Meditasyonlar, Ses Meditasyonları, Enerji Meditasyonları, Duyu Meditasyonları, Budist Meditasyonları, Mantra Meditasyonları, İlahilerle Meditasyonlar ve Body-Mind Meditasyonları gibi Dünya üzerinde yüzlerce meditasyon tekniği vardır.

Biz Chopra Center Üniversitesi olarak öncelikle mantra tekniklerini uyguluyor ve öneriyoruz.

Bunun ilk sebebi meditasyonla ilgili dünyanın en saygın bilim kurumlarınca yapılan klinik araştırma neticelerine göre beyin nöro-plastisitesi yaptığı kanıtlanan yegane meditasyon tekniği mantra teknikleridir.