Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik Hakkında
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 
Ebru Sinik Kimdir
Ebru Şinik

Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik Hakkında

Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, lider danışman ve eğitmenlerinden olup, yüzyılımızda Bütünsel Sağlık ve Beden-Zihin Tıbbı’nın en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencisi ve California’da bulunan Chopra Center eğitmenlerindendir.

Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını; "Hayatlarımızı daha sağlıklı, daha enerjik, daha huzurlu, daha mutlu ve neşe içinde bir farkındalık hali ile yaşamamızı sağlayıcı, bilimsel altyapılı kadim koruyucu tıp protokollerinin günlük rutine kolaylıkla eklenerek, genel yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir.

Gedik Üniversitesi çatısı altında Türkiye’deki ilk Wellbeing Uzmanlık Sertifika Programını yürüten Şinik, Mind-Body Medicine çerçevesinde Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünleri de geliştirmiştir.

Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” sloganı çerçevesinde “ Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.

“Nefeste Saklı Hayat”, “Bütünsel Detoks Önerileri” ve “Genleriniz Kaderiniz Değildir” isimli üç kitabı ve “Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri” isimli eğitim DVD’si olan Şinik, ayrıca Şahsa Özel “Bütünsel Sağlık, Well-Aging ve İş & Yaşam Dengesi” konularında danışmanlık vermektedir.


Efsane Ayurveda Doktorlarından Eğitim

Deepak Chopra
Dr. Deepak Chopra
Suhas Kshirsagar
Dr. Suhas Kshirsagar
Vasant Lad
Dr. Vasant Lad

Bütünsel Sağlığın (Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü) dünyadaki tartışmasız en tanınmış ve en güçlü liderlerinden olan, şifa sisteminde "Kuantum İyileşme" metodu ile bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Deepak Chopra’nın öğrencilerinden olan Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını "hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir.
Wellbeing Uzmanı Ebru Şinik, kurumsal dünyada 17 yıl boyunca üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulunduğu farklı sektörlerde çalışırken yaşadığı anksiyete ve depresyon neticesinde Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanışarak, bu doğrultudaki bilgileri uygulamaya başlamış ve yaşadığı hızlı olumlu etkilerle 'Bütünsel Sağlık' alanında uzmanlaşmayı seçmiştir.
"Mind-Body Medicine" (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’de ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreterek (www.ayurvedikyasam.com), Wellbeing sektöründeki ciddi bir boşluğu doldurmuş olan Ebru Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.
Ebru Şinik, Ayurvedik Yaşam konusunda bir çok makale ve röportajlar yayınlamıştır. Tüm makale ve röportajlarına Medya Yansımaları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Ebru Sinik Kimdir
Ebru Şinik