Ayurvedaya Göre Beden Tipleri - Ayurvedik Bunyenizi tanıyor musunuz?
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Dosha Tipleri
Beden & Zihin Dengesi
Bunye Tipleri
Yaşamın Temel Maddeleri
Ayurvedik Bunye
Duyularımızla Şifalanma

Ayurvedik Yaşamın Temel Maddelerinin ne olduğunu bilerek, kendinize yapacağınız Bünye Testi sonucunda öğreneceğiniz Ayurvedik Bünye Tipinize uygun öneriler ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Beden ve Zihin sağlığımızın kalitesi yükseldiğinde, daha iyi daha mutlu bir hayata başlarız ve yaşadığımız çevre, çevremizdeki insanlar, kendi bedenimiz ve organlarımız ile gerçek bir uyumu yakalamış oluruz.


Ayurvedik Yaşam
Bünye Dengeliyici Ayurvedik Yaşam Bilimi

Vata, Pitta ve Kapha olarak adlandırılan Üç Ana Bünye Tipinin belirgin Beden ve Zihin Yapısı Özelliklerini öğrendiğimizde hem kendi bünyemiz hem de sevdiklerimizin, özel veya iş hayatında yakın olduğumuz kişilerin bünye tiplerini test sonuçları ile öğrenerek, günlük rutin yaşamımızı düzenleme şansımız olur.

Çocuklarımız ve sevdiklerimiz için yemek yaparken bünyelerine göre bir menü hazırlayabilir, meyve, sebze, baklagiller, tahıllar, kuruyemişler, süt ürünleri, hayvansal ürünler, tatlılar, yağlar ve diğer tüm besin gruplarından doğru seçimleri yapabiliriz.

Kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlıklarını koruyabiliriz.
Ayrıca her bünye tipine özel masaj ve aromaterapi uygulamalarını bilinçlice yaparak, zihnen ve bedenen iyi ve mutlu olabiliriz.

Ayurvedik Tıp Bilimine göre sindirim ateşi sağlığımızın ilk ve en önemli göstergesidir.

Ayrıca insanoğlu Cilt, Kulaklar, Gözler, Dil ve Burun’dan oluşan 5 Duyularını kullanarak Bünyelerini Dengeleyip, Şifalanabilirler.

Ayurvedik Bünye Tipimizi öğrenerek, ikinci beynimiz olan sindirim sistemimize özen göstererek, toksin oluşumlarını engelleyebilir, bütünsel sağlığımızı iyiye doğru etkileyecek beslenme programları uygulayabiliriz.