Chopra Center Üniversitesi Hakkında
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Deepak Chopra

Chopra Center Üniversitesi Fakülteleri ile Tanışın !

Tüm dünyadan binlerce kişi, Dr. Deepak Chopra ve Dr. David Simon ’ın hazırladığı bu eğitimleri öğrenmeye, paylaşmaya, öğretmeye ve bu programlarda ustalaşmaya adamış bulunmaktadır. Chopra Üniversitesi temelleri üç kadim bilgeliğin üzerine tesis edilmiştir:

  Meditasyon      Ayurveda      Yoga

Bahsi geçen kadim sağaltım gelenekleri ve bunların 5 bin yıllık ilkeleri Dr. Chopra ve Dr. Simon tarafından eğitim programlarına, atölye çalışmalarına ve Öğretmenlik Eğitimi sertifika programlarına uyarlanmıştır.

Bu eğitimleri nerede yaşıyor ve ne iş yapıyor olursanız olun, siz de alabilirsiniz.

Chopra Center Üniversitesinin en temel unsuru gündelik hayatımız içinde yer alacak olan düzenli meditasyon uygulamasıdır. "Primordiyal Sesler Meditasyonu" Öğretmenlik Eğitimi, kendi meditasyon uygulamanızı daha derinleştirirken, başkalarının hayatlarında daha fazla huzur ve tatmin bulmasına yardımcı olmanızda size gereçler sunmaktadır.

Chopra Center Üniversitesi Eğitmen Listesine ve Bütünsel Sağlık & Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik Uzmanlık Alanları hakkında detaylı bilgiye   buradan   ulaşabilirsiniz.

"Kusursuz Sağlık için Ayurvedik Yaşam Tarzı" öğretileri konusunda verilen eğitim, tüm dünyada binlerce kişinin dönüşümüne yardımcı olan, zihinsel-bedensel dengenin oluşturulması için çalışan sertifikalı eğitmenleri yetiştirmektedir. "Yoga ’nın Yedi Spiritüel Yasası" öğretmenlerimiz, Yoga dersleri vasıtası ile her kıtada on binlerce kişiye dokunarak, dönüşümün, fiziksel ve duygusal iletişimin kapılarını açmaktadırlar.

Primordiyal Sesler Meditasyonu zaman içinde kendini kanıtlamış bir meditasyon tekniği olup, binlerce yıl öncesindeki kadim Veda’ya ait Hint geleneklerine dayanır. Bu programdan mezun olduktan sonra sertifikalı bir eğitmen olarak, temel doğamızı keşfetmede elimizdeki en güçlü gereç olan Primordiyal Sesler Meditasyonu’nu uygulamayı daha ileri bir aşamaya taşımak ve onu başkalarına öğretmek için daha derin bilgi ve beceriler kazanacaksınız.

Ayurveda, gezegenimizdeki en eski sağaltım sistemidir. Bu program, katılımcılara Kusursuz Sağlık için Ayurvedik Yaşam Tarzını çevrelerine aktarmak ve uygulamak üzere gereken bilgi ve becerileri kazandırmaktadır.

Yoga ’nın Yedi Spiritüel Yasası Eğitmenlik Sertifika Programı, Yoga Alliance standartlarına uygun 200 saatlik bir programdır. Burada verilen eğitim; Veda öğretilerini, asana gelişimini, spiritüel ilkeleri ve Yedi Spiritüel Yasa ’yı hayata geçirme konusundaki yaşam rehberliğini bir araya getirmektedir. Bu çok özel ve spiritüel Yoga Eğitmenliği Eğitimi, yoga ’nın gerçek ilkelerini anlamanızı sağlayarak, sizi daha şuurlu bir yaşam için ileri taşıyacaktır.