PROF. DR. ÖZGE ÇELİK | Moleküler Biyoloji ve Genetik & Wellbeing Uzmanı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Prof.Dr.Özge Çelik Wellbeing Uzmanı Yükselençap EğitmeniProf. Dr. Özge Çelik, 1979 İstanbul doğumludur. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yüksek Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi’nde Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı’nda tamamlamış ve İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü Radyobiyoloji Anabilim Dalı’nda 2010 yılında tamamlayarak Doktor ünvanını almıştır.

Biyoteknoloji alanında bilimsel çalışmalarda bulunan Özge Çelik, 2016 yılında Tübitak 1512 Genç Girişimci Destek Programı kapsamında TRDBiotek Biyoteknoloji Ltd. Şti. firmasını kurmuştur. 2014 yılında Doçentlik, 2019 yılında da Profesör ünvanını almıştır. Prof. Dr.Özge Çelik, 2018-2019 yılları arasında T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanlığı, 2019-2021 yılları arasında Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2019 yılından beri T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi TTO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Özge Çelik halen aynı kurumda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü/araştırmacı olarak görev almış olup çok sayıda alanında saygın dergilerde makale, kongre bildirisi ve kitap bölümü yazarlıkları bulunmaktadır. Genetik, Moleküler Genetik, Bitki Biyoteknolojisi, Nutrigenomik, Farmasötik Biyoteknoloji ve Moleküler Farmakoloji alanlarında halen ders vermektedir. 

Prof. Dr. Özge Çelik, 2020 yılında İspanya’da bulununan Nutrigenomics Institute’dan Nutrigenomik Uzmanlık eğitimi almıştır. 2022 yılında ise Wellbeing Uzmanı ve Ayurveda Eğitmeni Ebru Şinik tarafından verilen, Yükselen Çağ Wellbeing Akademi ve Gedik Üniversitesi’nin programladığı Temel ve İleri Seviye Eğitimlerini tamamlayarak “WELLBEING UZMANI” ünvanını almıştır. Aynı tarihlerde Chopra Center Meditasyon Eğitimi Sertifikası’nı da almıştır. Halen School of Natural Health Sciences’ta Holistik Beslenme programında öğrenimine devam etmektedir. 

Evli ve 1 erkek çocuk annesi olan Prof. Dr. Özge Çelik, aktif akademik hayat ve annelik yolculuğunda yaşamsal tercihlerin öneminin farkındalığı ile kişisel ve kurumsal hayatta değişim ve dönüşümün parçası olabilmek üzere çalışmalarına yön vermiştir. 

Bilimsel ve kadim bilgileri harmanlayarak bireye özgü “Yaşam Dönüm Danışmanlığı” temasını benimseyerek “Moleküler Wellbeing” markası ile akademik bilgi ve deneyimlerini fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını iyileştirmek ve korumak isteyen kişilerle bireysel danışmanlık ve eğitimlerle paylaşmaktadır. 

Bireysel ve kurumsal danışmanlık uygulamaları hakkında detaylı bilgileri ve blog yazılarını www.wellbeingtr.com web sayfasında paylaşmaktadır. 

Aynı zamanda @molekulerwellbeing adıyla bir instagram hesabı bulunmaktadır