EBRU ŞİNİK | Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Ayurvedik Yaşam & Wellbeing Danışmanı

Bütünsel Sağlığın dünyadaki tartışmasız en tanınmış ve en güçlü liderlerinden, şifa sisteminde Kuantum İyileşme metodu ile 27 yıl önce Beden-Zihin Tıbbında bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencilerinden olan Ebru Şinik, A.B.D. California’da bulunan "Chopra Center University" eğitmenlerindendir.

Ülkemizin ilk ve tek Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı olan Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu ve lider danışmanıdır. Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını, "Hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir.

 

Halen A.B.D.’de Ayurveda Tıb’bı okuyan Şinik, kurumsal dünyada 17 yıl boyunca üst düzey yöneticilik pozisyonlarında da bulunduğu farklı sektörlerde çalışırken yaşadığı anksiyete ve depresyon neticesinde Meditasyon, Kadim Nefes Teknikleri ve Ayurveda ile tanışarak, bu doğrultudaki bilgileri uygulamaya başlamış ve yaşadığı hızlı olumlu etkilerle Bütünsel Sağlık alanında uzmanlaşmayı seçmiştir.

 

Mind-Body Medicine (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreterek, ülkemiz wellbeing sektöründeki ciddi bir boşluğu doldurmuş olan Şinik, Yönetim Kurulu düzeyinde de meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir.

Şinik, İyi Ol, Mutlu Ol ve Daha İyi Yaşamak İçin sloganları çerçevesinde Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır.

Chopra Center Üniversitesi Eğitmen Listesine ve Ayurvedik Yaşam & Wellbeing Danışmanı N.Ebru Şinik Uzmanlık Alanları hakkında detaylı bilgiye   buradan   ulaşabilirsiniz.