ELİF İMRAHOR | Yoga Terapist
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Elif İmrahor Ebru Şinik Yoga Terapist Ayurveda1972 Yılında İstanbul’ da doğdum; evli ve bir çocuk annesiyim.

Turizm ve Otelcilik okulunu bitirdikten sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) 13 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev aldım. Fon Yöneticisi olarak Hisse senetleri piyasasındaki görevimi sonlandırdım.

Çocukluk yaşlarımdan bu yana şifa, beden, zihin gibi konular her zaman ilgi alanım oldu.

Yıllar içerisinde panik atak, kaygı bozukluğu ve bunun gibi çeşitli zihinsel rahatsızlıklarla mücadele ederek ilgili konular üzerine muhtelif eğitimler aldım. Yaptığım çalışmalarımı kendi zihin ve bedenimde deneyimleyerek iyileşme sürecimde edindiğim bilgileri öğrencilerime aktarmayı kendime ilke edindim. Bu süreçte beş yıl psikoterapi gördüm ve çalıştığım psikoterapistin tavsiyesi üzerine yoga’ya aktif olarak başladım. 

Yoga ve yoga türlerinde uzmanlaşmak adına Svastha Yoga and Ayurveda | Ganesh Mohan ve Dr. Günterniessen, 500 RYT, Yoga Antrenörü – HİS (Herkes için Spor Federasyonu) gibi farklı yoga ekollerinde eğitimlerimi tamamladım.

Yoga Eğitmeni olarak 2015 yılından bu yana eğitimler vermekte olup, uzmanlığıma Yoga Terapist olarak devam etmekteyim. Ayrıca çeşitli Vakıf, STK ve kuruluşlarda gönüllü olarak devam ettiğim online ve yüz yüze grup derslerim bulunmaktadır.

Niyetim öğrenciliğim hiç bitmesin ve aldığım tüm bilgiyi insanlara aktarmaktır.