PELİN BOZKURT BİLGİÇ | Wellbeing Chef
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Wellbeing Eğitmeni Ebru Şinik Wellbeing Şef Pelin Bozkurt Bilgiç

İstanbul Üniversitesi  İletişim Fakültesi’nden mezun olan Bilgiç, ardından Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi  Yüksek lisansını tamamladı. İkinci kariyerini ise; Yemek ve sağlıklı, Bütünsel Beslenme ile taçlandırdı.

Ortaokul yıllarından beri yemek yapmak ve sunmakla ilgisi amatör heyecanla uzun yıllar devam etti.

Mutfakta geçirdiği keyifli saatler sonrasında hobi olarak başlayan yolculuk , bir süre sonra hayatının büyük bir kısmını kaplar oldu.Sağlıklı ve dengeli beslenme ile kendi yaşamında bütünlüğü yakalayan Pelin Bozkurt Bilgiç daha sonra “Bütünsel Sağlıklı Yaşam“  üzerine edindiği bilgileri, hazırladığı eğitimler, seminerler, kitaplar ve tv programları ile paylaşmaktadır.  

Yakaladığı ve deneyimlediği bütünlüğü özellikle konuklarını geleneksel anlayış  içinde, ancak modern tariflerle ağırlamak adına Sağlıklı Misafir Sofram yemek kitabını çıkardı. 

Sosyal medyada çok aktif olan Pelin Bozkurt Bilgiç’in Bizim Ev Tv’de Pelin’le Lezzetli Sofralar isimli yemek programı bulunmakta ve sık sık başka programlara konuk olarak katılmaktadır.

Sofra Dergisi, Sade Dergi, Alem By Kids dergilerinde düzenli yazı ve tarifleri yayınlanırken , aynı zamanda www.pelinbilgic.com web sayfasında blog yazıları ile de ilgilenenlere olduğu kadar özellikle hiç ilgilenmeyenleri de etkilemeye çalışır.

Hedefi; insanların diyet stresinden uzaklaşıp sağlıklı ve holistik  bakış açısı ile kadim bilgilerin ışığı altında yeme hijyeni ve günlük ritüellerin önemini anlatmak ve yaymaktır.

Beslenmenin; fiziksel olduğu kadar duygusal, zihinsel ve hücresel bedenlerimizi etkilediğini , kalıcı ve sürdürülebilir eylemlerle başarı yakalandığını 5 N 1 K kuralı çerçevesinde Neden -Sonuç ve Çözüm sarmalında anlatır.

Tüm bu uygulama, bilgi ve tarifler kolaylıkla hayata dahil edilip faydası ve farkındalığı hemen hissedilir. Bu konuda tecrübelerini bilgi ile yoğurmak için yurtdışı ve yurtiçinde birbirini destekleyen sağlık ve beslenme ve yaşam döngüsü üzerine bir çok eğitim aldı.

•    Cornell Üniversitesi  - Nutrition and Healthy Living
•    Yükselen Çağ Wellbeing Akademi  - Ayurvedik  Terapist  Sertifika Programı 
•    Gedik Üniversitesi  - Wellbeing Uzmanlık Sertifika Programı  
•    Biruni Üniversitesi -  Aromaterapi Eğitimi
•    Biruni Üniversitesi -  Fitoterapi Eğitimi 
•    Gedik Üniversitesi  - Bach Çiçekleri Terapisi
•    Yükselen Çağ Wellbeing Akademi  - Biyointegratif Nefes Terapisti Sertifika Programı 
•    Fonksiyonel  Yaşam Sağlık Koçluğu Eğitimi
•    Burnell 3. Age Woman Eğitimi