PROF. DR. VAHİDE SAVCI | Farmakolog & Wellbeing Uzmanı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Prof.Dr.Vahide Savcı Ebru Şinik 1985 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni derece ile bitirmiş ve 1991 yılında aynı üniversitede Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda Eğitimini tamamlayarak uzmanlık derecesini almıştır.

1992-1994 yılları arasında Massacchusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Beyin ve Kognitif Bilimler Departmanı’nda, Prof. Dr. Richard Wurtman’ın yönettiği Nöroendokrin Düzenleme Laboratuvarı’nda doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 

1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesörlük Ünvanını almıştır. 2021 yılında emekli olana kadar Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda çalışmış ve bu süreçte bir çok akademik ve idari görevler üstlenmiştir. 

Farmakoloji hayatı boyunca temel araştırma ve ilgi alanı parasempatik sistemin, diğer adıyla, kolinerjik sistemin farmakolojisi olmuştur. Dolayısıyla wellbeing felsefesinin merkezinde yer alan vagus sinirini içeren temel otonom sistemlerle ilgili olarak çalışmış ve bu alanlarda çok sayıda uluslararası yayın, bildiri ve ödüllerin sahibi olmuştur. “Zehirlenmeler ve İlaç Aşırı Dozu” adlı kitabın çeviri editörüdür.
 
2001 yılında, 4 yıl boyunca gece derslerine devam ettiği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun olmuştur.

2015 yılından beri karakalem çizim ve suluboya resim ile ilgilenmektedir. 

2020-2021 yıllarında Gedik Üniversitesi ve Yükselen Çağ Wellbeing Akademi’nin programladığı Wellbeing Uzmanlığı Temel ve İleri Seviye Eğitimlerini tamamlayarak dönem birincisi olarak mezun olmuştur. Aynı tarihlerde Chopra Center Meditasyon Eğitimi Sertifikası’nı da almıştır. 

2021 yılında Gedik Üniversitesi ve Yükselen Çağ Wellbeing Akademi’nin programladığı Biyointegratif Nefes Temel ve İleri Seviye Eğitimlerine devam ederek mezun olmuştur.

Prof. Dr. Vahide Savcı, Wellbeing Uzmanı ve Biyointegratif Nefes Terapisti olarak bireysel danışmanlık ve eğitimler vermektedir. 

Eğitim içeriklerini ve solunum, sindirim, zihin sağlığına odaklı haftalık blog yazılarını www.vahidesavci.com web sayfasında paylaşmaktadır. 
 

Aynı zamanda @prof.dr.vahidesavci adıyla bir instagram hesabı bulunmaktadır.