DR. SUHAS KSHIRSAGAR | Ayurveda Doktoru
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 

Dr Suhas Kshirsagar Ayurveda Doktoru•    Akademik açıdan Amerika’da en yüksek derecedeki Ayurveda Doktoru  

•    15000 üzerinde hastayi başarı ile tedavi etmiş klinik çalışmalarda Uzman Hekim 

•    Dünya genelinde çeşitli Ayurveda Tıp Fakültelerinde ana dersleri veren Uzman Doktor

•    Zrii & NutriiVeda isimli Ayurvedik Besin Destek Ürünlerinin Formül Geliştiricisi 

•    Medikal Astroloji hizmeti de veren Amerika’daki tek Doktor

•    National Ayurvedic Medical Association (NAMA) ve College of Vedic Astrology ( ACVA) gibi dünyadaki en önemli Vedik İlimler organizasyonlarının ileri gelen Temsilcisi

•    Vedik İlimler Danışmanı


Amerika’daki en ünlü Ayurveda doktorlarının başında gelen Dr. Suhas Kshirsagar (B.A.M.S., M.D.) Hindistan’ın geleneksel vedik şifa kültürünü yaşatan köklü bir aileye mensuptur. 

Pune University “Ayurvedik Tıpta İç Hastalıkları”  dalında altın madalya nişanına layık görülerek, doktorasını tamamlamış olan Dr. Kshirsagar’ın, California’da “Ayurvedic Healing and Integrative Wellness Clinic” isimli bir sağlık merkezi ve bulunmaktadır.

Maharishi Mahesh Yogi ile birlikte çalıştığı 10 yıl boyunca eşi Dr. Manisha ile tüm dünyada sürekli seyahat ederek Ayurvedik Tıp ve Vedik Astroloji Jyotish konusunda eğitimler vermiş ve muhtelif Ayurveda Kliniklerinin yönetimini yapmıştır. Maharishi College of Vedic Medicine okulunda eski kürsü başkanı olan Dr. Kshirsagar, aynı zamanda Maharishi University’de profesör olarak Medikal Direktörlük de yürütümüştür.

Esprili bir dille motive ederek, ilham veren bir konuşmacı olan Dr. Suhas Kshirsagar, Ayurveda İlmi ve Ayurvedik Yaşam Tarzı öğretilerini Deepak Chopra, Tony Robbins, Wayne Dyer vb. liderlerle birlikte aynı sahneyi paylaşarak eğitim ve öğretilerine devam etmektedir.   

Dr. Kshirsagar’ın 

►    “The Hot Belly Diet: A 30-Day Ayurvedic Plan to Reset Your Metabolism, Lose Weight, and Restore Your Body's Natural Balance to Heal Itself”, 

►    “The Art and Science of Vedic Counseling” ve 

►    “Change Your Schedule, Change Your Life: How to Harness the Power of Clock Genes to Lose Weight, Optimize Your Workout, and Finally Get a Good Night's Sleep” 

isimli 3 kitabı 

ve “Effortless Weight Loss: The Ayurvedic Way” ve “Ayurvedic Wellness: The Art and Science of Vibrant Health” isimli Eğitim CD’leri bulunmaktadır.