DR. NESLİHAN İSKİT | Doktor ve Yoga Terapi Uzmanı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Kalp Yogası

2003 yılında yoga çalışmalarına başlamış olan Dr. Neslihan İskit, yoganın kendisinde yaptığı değişiklikleri diğer insanlarla paylaşmak için yoga terapi alanında eğitimler almıştır.

Prof. Dr. Bingür Sönmez ile kalp hastaları için hazırladıkları "Kalp Yogası Programı" ve "Kalp Arıtma Programı" büyük bir ilgi ile karşılanmış olup, bu konuda farklı proje çalışmaları sürmektedir. Hastaların çalışmalara verdiği cevaplar uluslararası kongrelerde tebliğ edilmekte ve büyük takdir toplamaktadır.

Dr. Neslihan İskit, yoga eğitmenliği sertifikasını Hindistan Vivekananda Üniversitesi’nden almıştır.

Üniversitede her yıl düzenlenen kongrelere katılmakta ve yıl içinde yaptığı çalışmaları dünyanın çeşitli ülkerinden gelen diğer tamamlayıcı tıp uzmanları ile paylaşmaktadır.

 
Dr. Neslihan İskit, yoga terapi ile ilgili çalışmalarını Memorial Hastanesi’nde sürdürmektedir.
 

Kalp Yogası ve Kanserli hastalarla Yoga sertifikasını Nischala Joy Devi’nin uluslararası eğitim verdiği Kripalu Merkezinden alan İskit, aynı merkezde Yin Yoga ve Yoga Anatomisi eğitimini Paul Grilley’den; 2007 yılında depresyon ve anksiyete’nin yoga ile tedavisi eğitimini Life Force Yoga Healing Enstitüsü’nden;, bel ve boyun yogası, anksiyete ve depresyon da yoga ile uyku bozuklukları eğitimini Gary Kraftsow’dan; stresin yoga ile tedavisi ve hamilelik yogası eğitimlerini Yoga Journal tarafından hazırlanan bir seminer programına katılarak almıştır.

 

İskit’in T.İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanan "99 sayfada Hamilelik ve Çocuk Yogası" ile Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Dr. Selim Tansal ile birlikte hazırladıkları Turkuaz Kitap tarafından yayınlanan "Kalp Yogası" ve 2008 yılı haziran ayında çıkan "Stres Yogası" isimli 3 kitabı mevcuttur. Ayrıca "Kalp Yogası", "Çocuk Yogası" , "Hamilelik Yogası", "Stressiz bir yaşam için Yoga" ve "Bel ve Boyun Ağrıları için Yoga" adlı 5 eğitim DVD’si bulunmaktadır.