PROF. CLAIRE DIAB | Asya İlimleri Profesörü, Yoga Master, Amazon #1 Bestseller Stres Yönetimi Yazarı
Yükselen Çağ Wellbeing Akademi Web Sitesine Hoşgeldiniz.
 
Zen & Yoga

Chopra Center’da 20 yıldır "Yoga Programları Direktörü" olan Claire Diab, Seton Hall Üniversitesi’nde "Asya İlimleri" dalında profesör olarak da görev yapmakta ve aynı zamanda 25 yıldır Amerikan Yoga Academy kurucusu olarak New Jersey’deki okulunda yoga eğitmenleri, meditasyon, beslenme, sağlık ve zindelik konularında uzmanlar yetiştirmektedir.

Seton Hall Üniversitesi’ndeki en popüler ders olan "Zen ve Yoga: Yaşama Sanatı" dersini yürüten Diab, New York City itfaiyecilerine fitness ve zindelik dersleri vermenin yanısıra, itfaiyecilerin dünyadaki en büyük web platformu olan Firelife.com için yoga, sağlık ve zindelik konularında aylık yazılar yazıyor.

Diab, 2012 yılında Amerika’daki Ulusal Profesyonel Kadınlar Derneğinin "Yılın Yönetici ve Profesyonel Kadını" ödülüne layık görüldü.

Yoga el kitapları, sağlık ve zindelik kılavuzları yazan Claire Diab’ın 7 yoga DVD’si bulunuyor.

 

Claire Diab, günümüz yoga uygulayıcısı için "Çağdaş Yoga" adını verdiği özgün bir tarz geliştirdi. Bu yoga tarzı, sadece tecrübeli yoga uygulayıcıları tarafından değil, aynı zamanda yogaya yeni başlayanlar tarafından da rahatlıkla uygulanabiliyor. Diab özellikle de bedensel/zihinsel sağlık ve zindelik tekniklerini eğlenceli ve herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir hale getirmedeki başarısıyla ün kazanmıştır. Etkileyici kişiliği, eğlenceli üslubu, sağlık ve zindelik konusundaki engin tecrübesi bütün dünyada yüzbinlerce kişiye ulaşmasını sağladı.

Diab, Dunn & Bradstreet, Honeywell, AT&T, MSNBC, CNBC, Exxon gibi birçok şirkete kurumsal eğitimler vermektedir. Yoga, meditasyon, zihinsel/bedensel tıp ve ayurveda tekniklerini öğretmedeki özel yeteneğiyle, daha sağlıklı ve daha huzurlu bir yaşam sürmeleri konusunda insanlara yardımcı oluyor.