Yoga, Meditasyon, Nefes ve Mandala Atölyesi | 9 Mart 2019
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 

Ebru Şinik Dr.Neslihan İskiti Gülben Aykaç Yoga Meditasyon, Nefes, Mandala Atölye

9 Mart Cumartesi günü Ebru Şinik, Dr. Neslihan İskit  ve değerli mandala sanatçısı Gülben Aykaç ile uzun zamandır beklediğiniz dönüşümünüzü başlatmaya hazır mısınız?
 

Sabah 09:30’da İstanbul Haliç Sütlüce’de bulunan Hilton Garden Inn Golden Horn otelde buluşuyor ve ayurvedik detoks çayımızı içerek sohbet ediyoruz.
 

10:00’da Dr. Neslihan İskit ile birlikte matlarımıza uzanıyor ve 1 saat boyunca bedenimizdeki tüm kasları keyifli bir şekilde esneterek Yoga Terapi yapıyoruz.
 

Ardından Ebru Şinik liderliğinde Kadim Nefes Teknikleri ile tüm bedenlerimizdeki detoks mekanizmalarını çalıştırıyor ve 30 dakikalık meditasyon ile zihnimizi huzura erdirerek, dinginleştiriyoruz.
 

40 dakikalık öğlen yemeği arasında  ayurvedik beslenme ilkelerine göre hazırlanmış olan ve sağlıklı olduğu kadar da lezzetli ayurvedik yemeklerimizi hocalarımızın sohbetleri eşliğinde yiyoruz.
Ve 4 saat boyunca sürecek olan Mandala yöntemi ile blokajlarımızı çözme ve geleceğimizi yaratma atölye çalışmasına başlıyoruz.

 

Detaylı program akışı aşağıdaki gibidir;

 

  • 10:00 - 11:00    Dr.Neslihan İskit ile Yoga
  • 11:10 - 12:00    Ebru Şinik ile Kadim Nefes Teknikleri ve Meditasyon
  • 12:00 - 12:40    Ayurvedik Öğle Yemeği 
  • 12:40 - 16:30    Gülben Aykaç ile Mandala Yaratım Atölyesi (Ruhunuzun Mandalasini Keşfedin)
  • 16:30 - 17:00    Dr.Neslihan İskit ve Ebru Şinik ile Ayurveda ve Yoga Uygulamaları Soru-cevap Bölümü

 
Katılım Bedeli     : 600 TL
Katılımcı Sayısı  : 20 Kişi 
Mekan                 : Hilton Garden Inn Golden Horn - Sütlüce
Kayıt                    : Sevinç Gürsözer  |  bilgi@yukselencag.com  |  0532 253 12 95

MANDALA YÖNTEMİ İLE BLOKAJLARIMIZI NASIL ÇÖZER, GELECEĞİMİZİ NASIL YARATIRIZ?

Analitik Psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung’un tıbba destek olarak kullandığı bu yöntem, Mitolojist yazar ve okutman olan Joseph Camphell tarafından kendi eserlerinde ve sembollerle yaptığı çalışmalarda devam etmiştir. Şu anda Amerika da Dr. Richard Moss tarafından kişisel gelişimde kullanılmaktadır. 

Bu öğretiye göre birçok kişi, tekrarlanan duygusal mücadele ve acı modelleriyle doğuştan gelen potansiyelini engeller. Mandala pratiği bu tıkanıklığı nasıl gidermemiz gerektiğine yardımcı olur ve kişileri yıkıcı davranıştan kurtaran bir program sunarak, kendi kendilerinin doktoru olmayı öğretir. 

Geçmişten günümüze taşıdığımız bir takım olumsuz duygu ve düşünce kalıplarımızı tespit edip, bunları olumlu yönde düzeltmemiz için farkındalık yaratan bu atölye çalışması bireyin duygularını, bu duyguların kendisini nasıl etkilediğini teşhis etmesi ve anlamasına ayrıca ayırt edebilme farkındalığına sahip olmasında da çok etkili bir araçtır.

Eğitimin içeriği :

  • Mandala Nedir?
  • Mandala Yaratarak Blokajlarımızı nasıl çözeriz ?
  • Mandala ile nasıl yeni bir gelecek ve varoluş yaratabiliriz.?

Ebru Şinik, Dr.Neslihan İskit, Gülben Aykaç Yoga Nefes Meditasyon Mandala Atölyesi

Eğitimin yararları : 

•    Toplam 3 ila 4 saat suren eğitimin neticesinde bu pratik metodu kolaylıkla kendi kendimize kullanabilir, farklı bir bakış açısından olayları değerlendirebilme becerisini kazanıp bunu bir hayat tarzı haline dönüştürebiliriz.
•    Bireylerin kişisel yaşamlarında  birbirinden kopuk olduğunu düşündükleri parçaları bir araya getirmesine yardımcı olmaktadır. 
•    İletişim becerilerimizin güçlenmesine ve kendimizde gördüğümüz eksik, olumsuz olarak nitelendirdiğimiz yönlerimizin olumluya dönmesine destek sağlar.
•    Hızla ilerleyen teknolojik çağda tamamıyla kullanmayı unuttuğumuz yaratıcı tarafımızı çalıştıran beynimizin sağ lobunu kullanmayı ve aktif hale getirmemizi sağlayan bir yöntemdir. Mantık, idrak tarafımız olan sol lob ile dengeyi kurar, Analitik düşünme becerimizi güçlendirir.
(Günümüzde birçok hastalığın çıkmasına ve ilerlemesine sebep olan şeylerin başında beynimizin sağ lobunu yani yaratıcı tarafımızı kullanmayışımız gelmektedir. Bu da Alzheimer hastalığının çoğalmasına sebep olmuştur. Mandala ile yapılan çalışmalar hayatımıza ve kariyerimize daha zengin ve farkli bir bakış açısı ile bakabilmemizi sağlar.)
•    Düşüncelerimizi ve sezgilerimizi bir noktaya toplamamıza yarar ayrıca merkezde kalabilmeyi sağlar.
•    Mandala hayatımızın bölük pörçük parçalarını bir araya getirip bir merkezden  bütünlüğe ulaşmamıza yardımcı olur.
•    Sanskritçe bir kelime olan mandala hem daire hem de merkez anlamına gelir aslında hem etrafımızdaki görünen dünyayı (tüm dünya-daire) ve zihinlerimizdeki, vücutlarımızdaki derin görünmeyen dünyayı (merkez iyileştirme dairesi) temsil eder.
•    "Mandala sizinle ve etrafınızdaki dünyayla ilgili derin doğruyu ortaya çıkaran ve genellikle daire şeklinde olan içimizdeki kutsal alandır." Micro Cosmos.