Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Semineri | 26 Ocak 2019
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 

Ebru Şinik ile Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Semineri 26 Ocak 2019

26 Ocak, Cumartesi günü, Bütünsel Sağlık ve Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik liderliğinde, yılın ilk Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Eğitimi gerçekleştirildi.

Değerli katılımcılarımızla birlikte 7 saatte işlenen ve 4 farklı dersten oluşan bu eğitim programı, Haliç Sütlüce, Hilton Garden Inn Golden Horn otelinde Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi seminer salonunda yapıldı. 

  • Meditasyon Nedir? 
  • "Strese ve Erken Yaşlanmaya Karşı Panzehir" olarak adlandırılan meditasyon sayesinde çağımızda çığ gibi büyüyen stres kaynaklı hastalıklardan nasıl korunabiliriz?
  • Meditasyonun "Beden, Zihin ve Ruh Sağlığımız" üzerindeki olumlu etkilerinin kanıtlanmış olduğu 
  • Harvard Tıp Fakültesi, Massachusetts Institute of Technology, Yale Üniversitesi vb. gibi bilim dünyasındaki önemli kurumlarca yapılan klinik araştırma neticelerine göre yararları nelerdir?
  • Meditasyonun günlük hayatınızın bir parçası haline kolaylıkla getirilebilmesi için öneriler,

Eğitime bu başlıca konular ile giriş yapılarak, meditasyon uygulaması hakkında çok detaylı, zihni ikna edici bilgiler paylaşıldı.
 
Ebru Şinik, seminerinin sonunda 30 dakikalık grup meditasyon uygulaması sonrasında, tüm katılımcılara Chopra Center tarafından meditasyon eğitimi almış olduklarını belgeleyen sertifikalarını taktim etti.

Ebru Şinik ile Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Semineri 26 Ocak 2019

Hilton Garden Inn Golden Horn Otel şefinin, seminerlerimize özel olarak hazırladığı, ayurvedik sebzeli mercimek çorbası yanı sıra, açık büfemizde temiz beslenme ilkelerine göre hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıklarımız  eğitim boyunca katılımcılarımız için tazelendi.

İşlem görmemiş kayısı çeşitleri, ceviz ve badem, Çapata ekmekte zeytin ezmeli örgü peynirli sandviçler, Mısırlı roll ekmekte beyaz peynir sandviç çeşitleri, Peynirli Bruschetta, Chia’lı meyveli ve Keten tohumlu ev yapımı yoğurt ve mevsim meyveleri özenle sunuldu. Ebru Şinik’in özel tarifli ayurvedik detoks çayı, yasemin çayı ile zencefilli çay da büfemizin baş köşesindeydi.