Ayurvedik Yoga Terapi Semineri 2019 Yılı 1. Dönem eğitimi başladı
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Ebru Şinik Dr.Neslihan İskit

Ülkemizde kendi konularında iki lider uzman olan Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik ve Dr. Neslihan İskit tarafından oluşturulan, Toplam 5 hafta sonu ve 100 saatlik  eğitimin ilk modülü, İstanbul Haliç Sütlüce'de bulunan Hilton Garden Inn Golden Horn otelinde gerçekleştirildi.

19-20 Ocak 2019 ‘da ilk modülü gerçekleşen ve 5 modülden oluşan bu eğitim, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi tarafından organize edilen Ayurvedik Yoga Terapist Uzmanlığına giriş niteliğinde olup, öncelikle kendi bütünsel sağlık ve mutluluk halimizi yükselterek, sağlıklı ve iyi yaş alma (well-aging) sürecini başlatmak üzere programlanmıştır.

Ayurvedik Yoga Terapi Ebru Şinik Dr.Neslihan İskit Ocak 2019

İlk gün Ebru Şinik liderliğinde tüm katılımcılarımızla tanıştıktan sonra, eğitime başlandı.  

  • Ayuryoga'ya Giriş
  • Yoga ve Ayurveda Nedir? 
  • Ayurvedik yaşam tarzının amacı nedir? 

Konularının anlatımından sonra, Dosha Testleri dağıtıldı ve hepimiz bünye tiplerimizi belirledik. Belirlenen bünye tiplerine göre Vata, Pita ve Kapha Bünye Tiplerinin belirgin Beden ve Zihin Yapısı Özellikleri üzerinde çalışıldı.

Hilton Garden Inn Golden Horn Otel şefinin özel olarak hazırladığı ve Ayurvedik beden tiplerine göre hazırlanan sağlıklı atıştırmalıklarımızın bulunduğu büfemiz zengin çeşitleri ile yine göz doldurdu. Gizem Şef’imizin hazırladığı, Çapata ekmekte zeytin ezmeli örgü peynirli sandviçler, Mısırlı roll ekmekte beyaz peynir sandviç çeşitleri, Meyveli Muffin kekler, Keten tohumlu ve müslili ev yapımı yoğurt, havuçlu ve tarçıklı Kek, Mevsim meyve dilimleri, Doğal kurutulmuş incir ve kayısı çeşitleri, işlem görmemiş ceviz, badem ve fındık özenle sunuldu. Öğlen arasında servis edilen ayurvedik sebzeli mercimek çorbası için şefimizin ellerine sağlık, hepimize çok iyi geldi.
Elbette Ebru Şinik’in özel detoks çayı ve zencefilli çaylarımız eğitim boyunca masalarımızdan eksik olmadı.

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Sağlıklı Atıştırmalıklar Ebru Şinik Dr.Neslihan İskit

İkinci gün katılımcılarımız, Dr.Neslihan İskit liderliğinde Dosha beden tiplerinin yoga ile dengelenmesi konusunu uygulamalı olarak çalıştı. Sonrasında Dr.Neslihan İskit, Mudraların sihiri ile bizleri tanıştırdı. Mudralar bizi, topraklar, enerji verir ve ilham verir. Ayrıca Mudralar;

  • Sindirim sistemimizi çalıştırır
  • Sinir sistemimizi yatıştırır
  • Zihnimizi dinginleştirir
  • Kalbimiz sıkıştığında, kapandığında kalbimizi açar
  • Uyku bozukluğu varsa, çok stres altındaysak uyumamıza ve dinlenmemize yardım eder
  • Görüşümüzü iyileştirir
  • İmmün sistemimizi güçlendirir.

Daha sonra uygulamalı olarak öğrenilen mudraların özellikleri ve kullanımları üzerinde çalışıldı. Son olarak bedenimizle yaptığımız mudra ile dans ederek eğitimi keyifli ve mutlu bir şekilde sonlandırdık.

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Ebru Şinik Dr.Neslihan İskit Ocak 2019