Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi | Aralık 2018, 2.Dönem Mezuniyeti
Yükselen Çağ Wellbeing Merkezine Hoşgeldiniz
 

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Dr.Neslihan İskit ve Ebru Şinik

22-23 Aralık haftasonu yapılan 5nci ve son modül eğitimi Dr. Neslihan İskit ve Ebru Şinik liderliğinde Hilton Garden Inn Golden Horn otelindeki Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi seminer salonunda gerçekleşti.

İlk gün Ayurveda’da Duygusal Detoks ve Uygulamaları, Dosha’lara göre 5 duyumuzla Şifalanma Metotları detaylı olarak çalışıldı. Ardından Nefes Tekniklerinin faydaları ve uygulamaları yapıldı, yoğun eğitimle geçen günü artık rutinlerimiz arasında olan meditasyon ile bitirdik. 

Hilton Garden Inn Golden Horn Otel şefinin bu eğitime özel olarak hazırladığı sağlıklı atıştırmalıklarımızın bulunduğu büfe, mezuniyet haftasına özel menüsünü ile göz doldurdu.
Öncelikle; Mevsim balıklarından, sebzeli ve zerdecalla tatlandırılmış balık çorbası servis edildi. 
Ev yapımı granola acı biber reçeli, yine Ev yapımı yoğurt eşliğinde keten tohumu, Şat tüpünde stres önleyici şalgam suyu, Protein deposu maş fasulyesi, Poşe haşlama mevsim sebzeleri, Çapata ekmekte zeytin ezmeli örgü peynirli sandviçler, Mısırlı roll ekmekte beyaz peynir sandviç çeşitleri, Mevsim meyve dilimleri özenle sunuldu. Ayrıca Ebru Şinik’in özel tarifli ayurvedik detoks çayı ve zencefil çayı, yanı sıra Elma dilim, tarçın, maydanoz ve limonlu detoks suyu, eğitimin her anında enerjimizi yükseltti.

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Ebru Şinik Dr.Neslihan İskitAyurvedik Yoga Terapi Eğitimi Ebru Şinik Dr.Neslihan İskit

Eğitimin İkinci ve son gününde Dr.Neslihan İskit ile Yoga Nidra konusu işlendi.

Yoga Nidra (yogik uyku) ile uyanık haldeyken uyumayı öğrenin, yani bilinçli halde uyumayı. “Hareketsiz Egzersiz” uygulamasını gevşeme teknikleri ile birleştiren yoga nidra, içimize yolculuk etmemize yardım eder. Amaç bedenimize, bilinçlilik durumlarımıza ve zihnin bedeni nasıl yönettiğine dair içsel farkındalığımızı artırmaktır. Yoga Nidra’nın faydaları arasında kalp, iskelet kasları ve sinir sisteminin rahatlaması, stres ve strese bağlı hastalıkların azalması, uyku ihtiyacını azaltan derin, bilinçli dinlenme yer alır. Yoga Nidra teknikleri her yaştan uygulayıcılar için mükemmeldir.
Swami Rama Yoga Nidra’yı Himalayalar’ın mağara manastırlarından getirmiştir.

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Aralık 2018 Mezuniyeti

Dr.Neslihan İskit ile Yoga Nidra eğitimi sonunda, Ebru Şinik’in de katılımıyla mezuniyet töreni çok renkli sahneler eşliğinde başladı. Katılımcılarımıza, Chopra Center Meditasyon Eğitimi Sertifikası, Kadim Nefes Teknikleri Eğitimi Sertifikası ve Ayurvedik Yoga Terapi Sertifikaları Dr.Neslihan İskit ve Ebru Şinik tarafından takdim edildi. Ayrıca herkesin güzel dilekleri eşliğinde, bu eğitimin kendilerine, hayatlarına neler kattığını sorduk;

  • Bu eğitim için söyleyebileceğim tek şey, anlatılmaz yaşanır diyorum. Funda A.
  • Şu anda ilk günkü gibi heyecanlıyım, duygusal olarak çok yol kat ettim. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süreli bir eğitime bağlandım ve inandım. 
  • Bu eğitimi çok istiyordum, sizler hayallerimi gerçekleştirdiniz, bu eğitim bir başlangıç, hepinize teşekkür ediyorum.
  • Kalbimin açık olduğunu biliyordum ama bu eğitimle daha fazla açıldığını ve şifalandığını hissettim. Bu deneyim benim için çok büyük bir ışık oldu.Beray D.
  • Burada olmak çok güzeldi, o kadar çok şey öğrendim ki, yolculuğumda doğru bir noktada olduğumu görüyorum. Doğru insanlarla karşılaşmak çok önemliymiş. Bu bilgilerin hepsini insanlara ulaştırmayı çok istiyorum, umarım herkese şifa olur. Sibel G.
  • Kendimde şifayı arıyordum, bu eğitimde inanılmaz şeyler öğrendim. Bundan sonra bunu hayatımda bir yol olarak benimseyeceğim. 
  • Ben çok uluslararası eğitimlerde aldım, fakat, bu eğitim çok farklı, ilk defa bir eğitimde bilmenin ötesinde öğrenmenin ne olduğunu anladım. Binnaz A.

Bu güzel paylaşımlarla, öğrenilen yeni bilgiler ışığında sağlık, huzur ve şifa temennileriyle, ve tekrar bir araya gelmenin sözüyle kapanışımızı yaptık.

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitimi Aralık 2018 Mezuniyeti